Paslaugų teikėjų DUK

Kokius pagrindinius žingsnius turi atlikti paslaugų teikėjas, norintis įgyti teisę teikti kvalifikuotas patikimumo užtikrinimo paslaugas?

Jei žiūrint iš teisinės pusės, tai šis procesas aprašytas eIDAS reglamento 21 straipsnyje. O jei paprastai, tai, nusprendus teikti kvalifikuotas patikimumo užtikrinimo paslaugas, reikėtų eiti tokiu keliu:

1. Įsivertinti kokias paslaugas ketinate teikti (jų yra 9). Neretai yra naudingiau teikti kelių rūšių paslaugas, nes dalis reikalavimų persidengia.
2. Įgyvendinti nustatytus reikalavimus. Čia reikėtų turėti omenyje, kad dauguma standartų nėra privalomi ir pats teikėjas gali rinktis kaip įgyvendinti keliamus reikalavimus, tačiau asmeniškai rekomenduočiau visgi rinktis standartų kelią, nes ir jums patiems bus aiškiau ką ir kaip padaryti ir nereikės vargti atitikties vertinimo įstaigai bei priežiūros įstaigai įrodinėjant, kad pasirinkti sprendimai yra pakankamai patikimi.
3. Išsirinkti akredituotą atitikties vertinimo įstaigą ir gauti jos patvirtinimą, kad jūs ir jūsų paslaugos atitinka keliamus reikalavimus
4. Kreiptis į tos šalies kur esate įsisteigę priežiūros įstaigą ir gauti jos sprendimą teikti kvalifikuotas paslaugas.
5. Sulaukti kol būsite įtraukti į Patikimą sąrašą ir nuo tos akimirkos pradėti teikti paslaugas.

Kur galima rasti informaciją apie akredituotas atitikties vertinimo įstaigas?

Naujausią informaciją apie akredituotas atitikties vertinimo įstaigas rasite Europos Komisijos puslapyje, tačiau turėkit omenyje, kad tai nėra oficialus baigtinis akredituotų atitikties vertinimo įstaigų sąrašas. Gali būti taip, kad naujai atsiradusios įstaigos dar nebus čia įtrauktos, o esančios gali potencialiai būti jau praradusios tokią teisę.

Kur galima rasti informaciją apie kvalifikuotus elektroninio parašo / spaudo įtaisus?

Toks sąrašas yra skelbiamas Europos Komisijos puslapyje, tačiau turėkite omenyje, kad vadovaujantis eIDAS reglamento 31 straipsnio 1 dalimi, po įtaiso sertifikavimo gali praeiti šiek tiek laiko kol jis atsidurs šiame sąraše, nes apie sertifikavimą reikia pranešti per 1mėn. ir dar kažkiek laiko užtrunka kol Europos Komisija šią informaciją atnaujina.

.

Patiko? Pasidalink su kitais!
Top