Ar jūsų interneto paslaugų teikėjas jus seka?

Labai įdomūs pamastymai apie tai kiek anonimiškai namie ar darbe naudojamės internetu: http://www.networkworld.com/research/2012/090312-is-your-isp-spying-on-262127.html?source=NWWNLE_nlt_security_2012-09-04

Patiko? Pasidalink su kitais!
Tagged with: , ,
3 comments on “Ar jūsų interneto paslaugų teikėjas jus seka?
 1. Vilius says:

  Svarbu suvokti, ką TOR’as duoda – šaltinio anonimiškumą, tačiau nešifruotas srautas (pvz. nešifruotas IMAP/POP3/SMTP/FTP/…) yra lengviau perimamas – ir yra pavyzdžių – daug TOR mazgų yra įvairiose specializuotose tarnybose, kurios analizuoja transliuojamą srautą. Kaip pavyzdys – 2006 metų švedų specialisto atvejis – kai buvo perimti ambasadų darbuotojų email prisijungimai ir slaptažodžiai (jais naudojosi atakuotojai).

  • Vilius says:

   ups, turėjau uomeny – 2008, ne 2006.

  • Vaidas says:

   Labai teisingas pastebėjimas, nes iš esmės srautas tarp TOR išėjimo mazgo (exit node) ir tikslo jau nėra šifruojamas ir norint užsitikrinti turinio anonimiškumą jau reikia naudoti papildomas priemones srauto šifravimui (HTTPS, FTPS,..).

   Iš esmės manau iprastam vartotojui norint tinkle išlikti pakankamai anonimiškam ir saugiam užtektų TOR+Šifruoto srauto+Teisingai sukonfiguruotos sistemos:)

   P.S. TOR gerbėjams siūlyčiau išbandyt labai neblogą sistemėlę – Amnesic Live Incognito System (https://tails.boum.org/).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.